




Milyen gépek alkalmasak RGH-ra?
Szerencsére majdnem minden gép alkalmas rá, kivéve a legrégebbi HDMI port nélküli gépeket és a legújabb SLIM gépeket, amiben már corona kódnevű alaplap van. 2011.08.15 utáni gépek jórészt már nem alkalmasok rá, sajnos ha 08-15 utáni a géped csak szétszedés után lehet biztosan tudni. Tehát ha van HDMI kimenet a gépeden szinte biztos, hogy meg lehet csinálni.
Különböző alaplapos gépek mind különbözően reagálnak a glitchelésre, legnehezebben a JASPER alaplapos gépek, itt a boot idő 5mp-60mp között is lehet. Középmezőnyben vannak a SLIM gépek 5-45mp boot idővel. A régebbi FALCON alaplapos gépek kapják el legkönnyebben a glitchelést , 1-5mp között szinte mindig.Azonban nagyritkán előfordul, főleg ha nem hidegindításról van szó, hogy a gép nem akar elindulni, ilyenkor nem kell megijedni, érdemes áramtalanítani és újra próbálkozni.
Érdemes még megjegyezni, hogy jelenlegi állás szerint, amelyik gép alkalmas rá az az is marad. MS dash frissítéssel nem tudja kiütni a lehetőséget, mivel a hack a HDMI kimenetért felelős HANA chip hardveres biztonsági résén alapul. Ennek ellenére azt mondanám, orrba-szájba ne frissíts, néhány éve még az egész scene véleménye az volt. hogy a box nem képes flashelni a saját meghajtóját, aztán úgye láttuk mi volt a nyári dash-updatekor. A jelenlegi legújabb dashboardal még biztos nincsen baj.
Mi is az az RGH vagy JTAG?!
Az RGH teljesen nevén Reset Glitch Hack .
Az RGH egy olyan módosítási lehetőség Xbox 360 gépekhez, amit 2011 aug. végén publikált egy "GliGli" becenévre hallgató úriember. Kb. 1-1,5 év szórakozás után jött rá erre, ami nem semmi, hálával is tartozunk neki mind akik használjuk a felfedezésének gyümölcseit .
Alapvetően egy JTAG/RGH módosított gépen játékos szemszögből az a lényeg, hogy egy módosított operációs rendszer fut, amely mentes minden MS védelemtől.
- Így lehetőség nyílik csupán a HDD-ről indítani a játékokat, hombrew (házilag irt), emulátorokat.
- Lehet természetesen lemezröl is játszani,(csak olyan drive-al ami már meg van flashelve bármilyen CFW-el)és ilyenkor akár Nero-val is kiírhatjuk a játékot futni fog!
- A merevlemez lehet külső vagy belső egyaránt.
- Lehetőségük lesz bármilyen régiókódos játék futtatására.
-Mivel nem lemezről mennek a programok, az XGD3, AP25, AP26 és bármilyen más esetleg a jövőben megjelenő lemez alapú védelmi technikák rögtön ki vannak ütve. Ergó nem kell újra flasheltetni vinni a géped soha többé
- Működnek az Arcade játékok
- Működnek a DLC-k
- RGH/JTAG gépen fel van oldva a belső HDD méretkorlátozása, valamint nem szükséges azt az MS-töl beszereznünk. bármilyen sima 2,5″-es notebook merevlemezt használhatunk a gépben akár 1 terrásat is, vagy még nagyobbat, ha lesz.
Hogyan tegyek programokat az RGH-s gépemre?
Erre több megoldás létezik. Ha a gépedben van belső winchester, akkor célszerű azt használni, és arra rakni amit csak lehet (az RGH hackelt gépben a winchester mérete bármekkora lehet, cserélheted kedved szerint). Ha nincs, akkor marad a külső hdd vagy nagyobb pendrive (16, 32 GB minimum).
Belső merevlemez esetén simán futtasd át a letöltött iso file-t az iso2god (Ezt a programot letöltheted nálunk is.) programon, és a kimeneti mappát (ami ált 6578965 vagy hasonló nevű) az FSD file manager részéből másold be a hdd1:/content/0000000000000000/ mappa alá. Ezek a programok a géped főmenüjének Programok opciója alól rögtön indíthatóak lesznek.
Külső HDD-n, vagy pendrive-on legyen rajta a biztonság kedvéért a freestyle dash (fsd mappa, innen letölthető, fentebbről) valamint egy "games" nevű mappa ebbe pakold bele az iso2god-al vagy xbox image browser-al átalakított játékokat. A HDD FAT32-es legyen, ehhez ez a kis windows-os fat32guiformat program jól fog jönni, mivel a windows 32GB-nál nagyobb eszközöket nem enged leformattálni erre a filerendszerre másképp. OSX illetve Linux rendszerek alatt a FAT32-es (vfat) filerendszerre való formattálás semmilyen korlátba nem ütközik.
Ha hálózaton másolnál, FTP-n keresztül, akkor először is állítsd be a hálózati IP címet, stb. A gépeden, routeren. Utána az xbox-on az FSD vagy a XexMenu (Ezt letöltheted nálunk is.) programnak mindenképpen futnia kell, mert ezek szolgáltatják az FTP szerver részét az xbox-on, ha ezek közül egyik sem fut, nem fogsz tudni csatlakokozni a géphez. Lenne más mód is rá, de ez a legbiztosabb. A Felhasználó név és a jelszó alapesetben mindig xbox / xbox.

